Kategoria

Kawa

146 Artykuł(y)
serduszko namalowane na filiżance kawy

Czy od kawy może boleć serce?

Z pewnością większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki aromatycznej kawy. Ten energetyczny napój stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Jednak czy kawa może wpływać na zdrowie serca? Czy istnieje możliwość, że picie kawy może powodować bóle serca? W tym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.
kawa z brandy

Kawa z brandy – jak ją zrobić?

Kawa z brandy to ciekawa propozycja na różne okazje. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że kawa i alkohol to produkty, które spożywane w nadmiarze nie mają korzystnego wpływu na zdrowie, ale jak najbardziej można po nie sięgać z umiarem. Sprawdź więcej!
kobieta w kapeluszu i żółtej sukience pije kawę

Czy pić kawę po wybielaniu zębów?

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne dla naszego zdrowia? Czy możemy wypić kawę po wybielaniu zębów? Te pytania są często zadawane przez osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowe zęby. W tym artykule przyjrzymy się temu tematowi, aby pomóc zrozumieć, jakie konsekwencje może mieć wypicie kawy, świeżo po przeprowadzeniu zabiegu wybielaniu zębów w gabinecie stomatologicznym.
najdroższa kawa

Najdroższa kawa świata – jak smakuje i ile kosztuje?

Czy „najdroższa kawa świata” oznacza również najlepszą? Aby się o tym przekonać, trzeba wydać co najmniej kilkadziesiąt złotych za... niewielką filiżankę naparu. Za wysokimi cenami stoi najczęściej nietypowy sposób produkcji, wymagające warunki uprawy lub ciekawa tradycja. Dowiedz się, skąd pochodzą najdroższe produkty na rynku kawy!
Jak zrobić kawę w kawiarce

Jak zrobić kawę w kawiarce?

Jak zrobić kawę w kawiarce? To wyjątkowo proste! Proces parzenia trwa zaledwie kilka minut, a w efekcie będziesz cieszyć się aromatycznym, gorącym naparem. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, a na pewno ci się uda!
krem kawowy

Krem kawowy – doskonały dodatek do tortu

Masa kawowa do tortu to dodatek, który jest bardzo prosty w przygotowaniu, a jednocześnie niezwykle efektowny. Co więcej, krem kawowy można wykorzystać nie tylko do tortu, ale także do ciastek czy bez. Potrzebujesz zaledwie kilku składników, by zaskoczyć swoich gości delikatnym, a jednocześnie wyrazistym smakiem.
najlepsza kawa

Najlepsza kawa na świecie – Jaka jest?

Najlepsza kawa? Zdania zarówno ekspertów, jak i samych kawoszy, są pod tym względem podzielone. Smak i aromat to czynniki, które wyjątkowo trudno ocenić obiektywnie. A jednak specjalistom się to udaje. Które z kaw są uznawane za najlepsze na świecie i na jakiej podstawie się je wybiera?