Kawa z sokiem pomarańczowym – jak przygotować taki napój?

Kawa z sokiem pomarańczowym to napój, który pokochali użytkownicy mediów społecznościowych. Choć takie połączenie wydaje się bardzo dziwne, to jednak warto je wypróbować. Dowiedz się więcej!
kawa z sokiem pomarańczowym

To warto wiedzieć!

  • Kawa z sokiem pomarańczowym to dziwne połączenie, ale smakuje naprawdę bardzo dobrze.
  • Ten napój stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej kawy mrożonej. 
  • Kawa z dodatkiem soku pomarańczowego to idealny wybór na upalne dni. 

Kawa z sokiem pomarańczowym jako alternatywa dla zwykłej kawy

Kawa to napój, bez którego większość osób nie wyobraża sobie poranków. To napar, który idealnie się sprawdza tuż po obudzeniu. Przede wszystkim pobudza do działania, ale warto pamiętać, że to także bardzo smaczny napój. Najczęściej do kawy dodaje się takie dodatki jak mleko, śmietanka lub kostki lodu. Jednak czy spodziewałbyś się, że kawa równie dobrze może smakować z dodatkiem soku pomarańczowego? Być może uważasz takie połączenie za dziwne i nie chcesz nawet go testować, ale zapewniamy, że warto. Kawa z sokiem pomarańczowym to dobry wybór szczególnie na letnie poranki!

Kawa z sokiem pomarańczowym – jak ją zrobić?

Kawa z sokiem pomarańczowym jest napojem, którego przygotowanie jest bardzo proste! Na liście niezbędnych składników do przygotowania tego napoju znajduje się podwójne espresso (ok. 50 ml) i sok pomarańczowy (ok. 150 ml). Najlepiej byłoby, gdybyś sam wycisnął sok z pomarańczy, a wówczas smak napoju będzie jeszcze lepszy. Przyrządzenie takiej kawy zajmie ci zaledwie minutę!

Przepis na kawę z sokiem pomarańczowym – krok po kroku 

  1. Przygotuj szklankę o pojemności min. 200 ml i nalej do niej sok pomarańczowy.
  2. W drugiej filiżance zaparz espresso i odczekaj chwilę, aż ostygnie.
  3. Teraz czas na polanie ostudzonej kawy sokiem pomarańczowym. 
  4. Jako ozdobę możesz użyć plasterka pomarańczy. 

Życzymy smacznego! Warto wspomnieć o tym, że kawa z sokiem pomarańczowym występuje też w wersji mrożonej. Jeśli masz ochotę na taki wariant, to wystarczy, że przed nalaniem soku pomarańczowego do szklanki dodasz kilka kostek lodu. To tzw. orange freshpresso.

Co warto wiedzieć o właściwościach kawy i soku pomarańczowego?

Sok pomarańczowy zawiera mnóstwo istotnych składników odżywczych dla organizmu. Są nimi np. witamina C i potas. Czy wiesz, że zaledwie jedna filiżanka soku zawiera dwa razy więcej witaminy C niż zalecana dzienna wartość? Witamina C pomaga m.in. w walce z przeziębieniem. Zawiera też kwas foliowy ważny zwłaszcza dla kobiet w ciąży, czy przeciwutleniacze mające duże znaczenie dla utrzymania ogólnego stanu zdrowia. Natomiast co z kawą? W niej znajduje się m.in. kofeina, która pobudza ośrodkowy układ nerwowy. 

Z powyższego artykułu wiesz już, że kawa z sokiem pomarańczowym to połączenie, które zdecydowanie warto wypróbować, zwłaszcza latem. Zaskoczy cię ono wyjątkowym, ale jednocześnie nietypowym smakiem i w ekspresowym tempie pobudzi twój organizm do działania.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
serduszko namalowane na filiżance kawy

Czy od kawy może boleć serce?

Następny artykuł

Jak wybrać idealne kubki do kawy na wynos dla Twojej kawiarni?

Zobacz też