Jak zaprosić dziewczynę na kawę? Poznaj sprawdzone sposoby!

Jak zaprosić dziewczynę na kawę? To może być pierwszy krok do udanej znajomości z kimś, kto od dawna ci się podoba. Pomożemy ci w przygotowaniu się do rozmowy. Sprawdź nasze porady, a następnie wykorzystaj wskazówki w praktyce!
Jak zaprosić dziewczynę na kawę

Podoba ci się dziewczyna, ale nie wiesz, jak poznać ją bliżej? Nie martw się – to problem większości facetów! Jeśli zastanawiasz się, jak zaprosić dziewczynę na kawę, poznaj nasze sprawdzone sposoby i dowiedz się, jakich zachowań unikać.

Zacznij od dobrego przygotowania

Każdy mężczyzna wie, że w towarzystwie koleżanek kobiety zachowują się zupełnie inaczej. Dziewczyna, która ci się podoba, może być skrępowana pytaniem i od razu odrzucić twoją propozycję.

Jeśli chcesz, by spotkanie doszło do skutku, dobrze przygotuj się do rozmowy. Jak zaprosić dziewczynę na kawę? Będzie ci znacznie łatwiej, jeśli:

  • wybierzesz odpowiedni czas – gdy będziecie mogli porozmawiać w cztery oczy, a żadne z was nie będzie się spieszyć;
  • zadbaj o pewność siebie – jeśli będziesz znać swoje mocne strony i będziesz przekonany, że może ci się udać, będziesz bardziej przekonujący;
  • dobrze zaplanujesz randkę – wybierzesz atrakcyjne miejsce i opowiesz o nim dziewczynie, a także zadbasz o właściwy czas (sprawdź, kiedy pić kawę);
  • będziesz wiedział, co mówić – nie ma nic złego w zapraszaniu dziewczyny na randkę według przygotowanego wcześniej scenariusza – pomyśl, co dokładnie chcesz powiedzieć i jak zapytać o zgodę, a na pewno nie zje cię trema.

Jak zaprosić dziewczynę na kawę? Pamiętaj o tych radach

Jeśli jesteś już dobrze przygotowany do rozmowy, pora na działanie. Pamiętaj, by podczas zapraszania dziewczyny na kawę być uprzejmym, delikatnym, a przede wszystkim… szczerym. Nie ma nic złego w pokazywaniu swoich uczuć. Warto powiedzieć na przykład, że zależy ci na spotkaniu, że chciałbyś poznać ją bliżej i spędzić miło czas. Staraj się być wyluzowany, ale unikaj niewybrednych żartów.

Co, jeśli dziewczyna nie zgodzi się na randkę?

Nawet gdy wiesz, jak zaprosić dziewczynę na kawę i zrobisz wszystko, by się udało, musisz liczyć się z odmową. Pamiętaj – gdy twoja wymarzona przyszła druga połówka ci odmówi, nie musi to oznaczać twojej porażki. Może po prostu uda się spróbować za jakiś czas, w bardziej sprzyjających okolicznościach?

Przede wszystkim w takim przypadku nie bądź natarczywy i nieprzyjemny, nawet jeśli bardzo zależało ci na randce. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zapytać o przyczynę, staraj się jednak nie drążyć tematu.

Wiesz już, jak zaprosić dziewczynę na kawę? Teraz potrzebujesz tylko odrobiny odwagi i chęci do działania!


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Filiżanki do kawy z motywami roślinnymi

Następny artykuł
Jak przechowywać kawę ziarnistą

Jak przechowywać kawę ziarnistą, by smakowała najlepiej?

Zobacz też