Jak zrobić kawę latte bez ekspresu? Poradnik dla początkujących

Lubisz kawę latte, ale nie masz ekspresu, żeby przygotować ją we własnym domu? To nie problem! Z poniższego tekstu dowiedz się, jak zrobić kawę latte bez ekspresu. To naprawdę prosty do odtworzenia przepis.
Jak zrobić kawę latte bez ekspresu

Caffe Latte to popularny napój z kawą i mlekiem w roli głównej. Przygotowuje się go zwykle z użyciem dobrego ekspresu, który ma funkcję spieniania mleka. Nie oznacza to jednak, że – aby cieszyć się smakiem latte – trzeba inwestować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy w ekspres. Można bowiem zrobić taki napitek w domu i to bez drogiego sprzętu. Jak zrobić kawę latte bez ekspresu? Podpowiadamy!

Latte bez ekspresu – niezbędne składniki

Aby powstała idealna kawa latte, potrzebne ci będzie około 100 mililitrów mocnej kawy bez fusów. Przygotować możesz ją w kawiarce lub tygielku, a jeśli nie dysponujesz ani jednym, ani drugim – zalewając zmieloną kawę wrzątkiem. W tym wypadku będziesz musiał jednak ją przecedzić, żeby pozbyć się fusów. Opcjonalnie można użyć oczywiście kawy rozpuszczalnej, której przygotowanie jest dużo łatwiejsze.

Poza kawą potrzebować będziesz również około 200 mililitrów mleka, a także większej szklanki, w której przygotujesz kawowy napój. Opcjonalnie cukru – jeśli dosładzasz kawę.

Jak zrobić kawę latte bez ekspresu? Instrukcja krok po kroku

Połowę mleka podgrzej, a następnie delikatnie spień. Jeśli nie masz spieniacza, przelej mleko do niewielkiego słoika, zakręć go i energicznie wstrząśnij. Przelej mleko do szklanki.

Teraz kluczowy etap – gorącą kawę musisz dodać do mleka, ale nie możesz tego robić zbyt energicznie. Najlepiej dodawać kawę po jednej łyżeczce. Płyny dzięki temu nie połączą się, a oddzielą – u dołu napój powinien być biały, a u góry brązowy.

Drugą część mleka podgrzej i również spień, ale bardziej, niż w przypadku pierwszej porcji. Gdy piana będzie sztywna, nakładaj ją łyżeczką (nie wlewaj!) na wierzch napoju znajdującego się w kubku. Jak zrobić kawę latte bez ekspresu? Właśnie tym prostym sposobem!

W latte kluczowe jest połączenie składników, ale również jakość kawy oraz sztywna pianka. Aby dobrze spienić mleko, wcale nie musisz mieć wymyślnych urządzeń – wystarczy słoiczek. Warto wiedzieć, że im bardziej tłuste mleko, tym lepiej się spienia. Wiesz już jak zaparzyć pyszną kawę latte bez użycia ekspresu? Zaskoczysz swoich gości, gdy zaserwujesz im tak przygotowane napoje. Będą smakowały jak w kawiarni.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
od kiedy można pić kawę

Od kiedy można pić kawę? Kofeina a rozwój dziecka

Następny artykuł
W jaki sposób parzy się kawę po turecku

W jaki sposób parzy się kawę po turecku?

Zobacz też