Jaka kawa do biura będzie najlepszym wyborem?

Czarna kawa w filiżance biurze

Kawa w biurze ma ogromne znaczenie zarówno dla pracowników, jak i dla kontrahentów. Czym się kierować wybierając aromatyczny i pobudzający napój? Dowiedz się, jak kupić odpowiednią kawę, która wpływa na dobry początek dnia oraz udane rozmowy biznesowe.

Dlaczego wybór kawy do biura ma znaczenie?

Filiżanka pysznej kawy to najlepszy przepis na udany początek dnia. Pobudzający napój o wyjątkowym aromacie sprawia, że znacznie szybciej zabieramy się za ważne zadania zawodowe. Większość pracowników biurowych nie wyobraża sobie poranka bez kawy, niezależnie od tego czy przychodzi do biura w deszczowy, jesienny poranek, mroźny, zimowy czy upalny, letni dzień. Kawa jest istotna również dla przedsiębiorców posiadających w Warszawie wirtualne biuro, którzy mogą wykonywać zlecenia firmowe z dowolnego miejsca, również z ulubionej kawiarni. Dobra kawa w biurze ma także znaczenie dla przyszłych interesów. Spotkanie z kontrahentem zwykle rozpoczyna się od zaproponowania aromatycznej, małej czarnej, dlatego warto wybrać dobrej jakości kawę. Podobnie jak w przypadku zaproszenia klienta na obiad, staramy się wybrać dobrą restaurację serwującą wykwintne dania, a nie bar szybkiej obsługi, tak w przypadku kawy również staramy się zapewnić wyjątkowe doznania smakowe. Przy dobrym jedzeniu, jak i przy dobrej kawie, znacznie łatwiej zyskać przychylność drugiej strony. 

Czym się kierować wybierając kawę do biura?

Przez wiele lat w biurowych pokojach socjalnych dostępne były dwa rodzaje kawy: rozpuszczalna i mielona. Amatorzy kawy z mlekiem zwykle przynosili do biura własne opakowanie. Od wielu lat najważniejszym elementem wyposażenia aneksu kuchennego w firmie jest ekspres do kawy. Nowoczesny sprzęt umożliwia przygotowanie espresso, cappuccino czy latte identycznym jak te serwowane w dobrych kawiarniach. Dobrej jakości ekspres do kawy to jeden z najważniejszych sprzętów, gwarantujących możliwość wyboru ulubionego napoju. Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt to za mało aby przygotować aromatyczną kawę. Bardzo ważna jest również sama kawa ziarnista, wysokiej jakości. 100% arabica pochodząca z najlepszych upraw to najlepszy wybór kawy do biura, zapewniający pełnię smaku i aromatu każdej filiżanki pobudzającego espresso lub łagodnej latte macchiato. Wybierając kawę ziarnistą do Twojego biura wybierz sprawdzonego dostawcę oferującego najwyższej jakości ziarna. Wielu renomowanych dostawców na swoich produktach podaje źródło pochodzenia aromatycznej kawy, zawartość kofeiny, a także okres jaki upłynął od palenia ziaren. Warto wiedzieć, że im krótszy okres palenia ziaren tym mocniejszy i głębszy smak mielonej kawy.  Przed podjęciem decyzji o wyborze kawy, warto zamówić z kilku źródeł, a następnie wybrać firmę, której jakość produktu oraz polityka dostaw najbardziej nam odpowiada. 

Kawa ze spienionym mlekiem – co warto wiedzieć?

Większość amatorów małej czarnej zwykle decyduje się na klasyczne espresso, ale warto wiedzieć, że wiele osób woli latte lub cappuccino czyli kawę ze spienionym mlekiem. Najlepszy efekt apetycznej pianki uzyskuje się wybierając świeże mleko krowie o zawartości 3,2% tłuszczu, ale dobre rezultaty daje również spienione mleko bez laktozy o wysokiej zawartości tłuszczu, mleko sojowe, mleko owsiane. Pożądany efekt spienienia trudno uzyskać korzystając z mleka ryżowego lub orzechowego.

Wybór ekspresu i kawy do biura nie należy do najłatwiejszych, ale warto zadbać o dostęp do aromatycznego napoju. Prowadzący działalność gospodarczą mogą również korzystać z oferty wirtualne biuro Warszawa Wola i codziennie pić ulubioną kawę w zaciszu domowym lub w ulubionych lokalach, serwujących najwyższej jakości espresso czy latte z najlepszych ziaren. 


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ćwiczenia na wąską talię

Wąska talia do lata - ćwiczenia wysmuklające

Następny artykuł
Ile można pić kawy na diecie

Ile można pić kawy na diecie?

Zobacz też