Kawa Nitro – jaki ma smak i czy warto ją wypróbować?

Kawa Nitro Cold Brew, czyli po prostu kawa Nitro, ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością. Jest to nic innego jak kawa z azotem. Co musisz wiedzieć na jej temat? Sprawdź to w naszym artykule!
kawa nitro

To warto wiedzieć!

  • Kawa Nitro to kawa, którą wzbogaca się azotem gazowym, dzięki czemu wyróżnia się ona bogatym, jedwabistym smakiem i kremową pianką. 
  • Prawdziwy smak kawy Nitro poznasz jedynie w dobrej kawiarni, ponieważ przygotowanie takiego napoju w domu jest praktycznie niemożliwe (wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu).
  • W kawiarniach, które oferują kawę Nitro, napój ten jest nalewany ze specjalnego kranu, podłączonego do butli z azotem. 
  • Kawa Nitro to doskonały wybór nie tylko jako kawa na pobudzenie, ale też jako napój do picia ze znajomymi!

Kawa Nitro – co to?

Kawa Nitro Cold Brew to kawa z azotem. Jak ona powstaje? Wszystko zaczyna się od namoczenia zmielonych ziaren kawy w zimnej wodzie. Kolejnym istotnym krokiem jest ich przesączenie przez filtr, zaś na końcu dodaje się azot, dzięki czemu tworzą się bąbelki. Kawa Nitro wyróżnia się niezwykłą konsystencją i pianką. Jest nieco kremowa i gazowana, a to wszystko za sprawą azotu. 

Jaki smak ma kawa Nitro?

Osoby, które miały już okazję spróbować kawę Nitro, często twierdzą, że jej smak jest podobny do ciemnego piwa. Jak najbardziej jest to możliwe, bowiem kawa z azotem przypomina w smaku alkohol. Jednak to, jak dokładnie smakuje kawa Nitro, jest zależne od tego, jakie zostaną użyte ziarna i jaki będzie stopień palenia. Najczęściej  można w niej wyczuć czekoladę z orzechami, karmel, czy koniak. Jeśli szukasz orzeźwiającej kawy, to będzie to strzał w dziesiątkę! Co więcej, kawa Nitro może być podawana na kostkach lodach, a wtedy będzie dłużej zimna. Uważasz, że jesteś fanem kawy? Zatem koniecznie musisz wypróbować kawę Nitro!

Czym wyróżnia się kawa Nitro?

Kawę Nitro możesz znaleźć w ofercie wielu kawiarni w Polsce. To, co wyróżnia ten napój, to m.in. większa zawartość kofeiny – ma jej nawet 30% więcej niż tradycyjna kawa parzona. Niemałą korzyścią jest też wyjątkowy, naturalny smak pozbawiony takich dodatków jak np. cukier. Ma też niską kwasowość, zatem kawa Nitro jest idealna dla wszystkich tych, którzy lubią kawę, lecz zmagają się z refluksem, mają wrażliwy żołądek, czy często męczy ich zgaga. 

Jak przygotować kawę Nitro?

Choć kawa Nitro może być naprawdę pyszna, to jednak do jej przygotowania niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Jest to jednoznaczne z tym, że przyrządzenie tej kawy w domu jest bardzo trudne. Potrzebna jest bowiem butla z azotem, beczka typu keg z kranem, a także urządzenie do parzenia kawy na zimno (brewer). A co z kawą? Niezbędne są jasno palone, średniogrube ziarna, które trzeba zmacerować przy użyciu wody i kostek lodu. Gdy zmacerowana kawa zostanie odfiltrowana to wystarczy przelać ją do brewera – to właśnie z tego urządzenia bezpośrednio jest podawana kawa Nitro do szklanki. 

Wiesz już, czym jest kawa Nitro i jak się ją przygotowuje. Kawa z azotem na pewno odkryje przed tobą nieznane dotąd walory, zaś niezwykła konsystencja i niebywale słodka pianka cię zaskoczy. Z pewnością jest to kawa, którą docenisz, zwłaszcza jeśli szukasz kawy o większej zawartości kofeiny.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kawa po grecku

Kawa po grecku – jak smakuje i jak ją przygotować?

Następny artykuł
kawa z brandy

Kawa z brandy – jak ją zrobić?

Zobacz też