Jak długo parzyć kawę w zależności od metody? Sprawdź!

Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym napojem, zastanawia się, jak długo parzyć kawę. Jak zwykle nie ma jednej odpowiedzi – wszystko bowiem zależy od tego, jakim sposobem parzona jest kawa.
Jak długo parzyć kawę

Używanie ekspresu czy kawiarki do parzenia kawy sprawia, że nie musimy martwić się o czas jej przygotowania. Jak jest gotowa, to jest gotowa i możemy zasiadać do picia. Są jednak coraz popularniejsze metody parzenia, które wymagają nieco większej uwagi i stosowania się do zaleceń ekspertów. Warto, żebyś samodzielnie próbował różnych czasów parzenia, żeby ocenić, które jest dla ciebie najlepsze. Przechodząc jednak do rzeczy – jak długo parzyć kawę? Odpowiadamy!

Jak długo parzyć kawę we french pressie?

Rozwiązanie, które powinno spodobać się wszystkim, którzy lubią kawę „po polsku”, czyli zalewaną wrzątkiem. French press służy właśnie do tego, ale kawę pije się bez fusów. W przypadku korzystania z tego rozwiązania odpowiedni czas parzenia to 4 minuty. Fusy zdążą odpłynąć na dno, a kawa odda wszystko, co ma w sobie najlepsze. Smak będzie czysty, a napar pełen aromatu.

Aeropress – popularna metoda parzenia kawy. Jak długo?

Zastanawiasz się, jak zaparzyć kawę bez fusów domowym sposobem? Aeropress jest dobrym pomysłem. Nie ma jednak konkretnego czasu zaparzania, ponieważ ten uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Warto jednak skorzystać z popularnego rozwiązania – niespełna 2 minuty parzenia i około 25 sekund wyciskania. Wtedy smak powinien być najbardziej wyrazisty.

Jak długo parzyć kawę w chemeksie?

Zyskujący coraz większą popularność chemeks to rozwiązanie dla osób, które lubią nowinki. Kawę również, bo ta z wykorzystaniem tego urządzenia jest bardzo smaczna. Jak długo parzyć kawę w chemeksie? Około 4 minuty to optymalny czas.

Jak zaparzyć kawę w dripie V60?

Drip zyskuje popularność, ponieważ to łatwa i tania metoda, a kawa wychodzi bardzo aromatyczna. Kawę w dripie parzyć należy przez około 2 minuty i 30 sekund (w przypadku miłośników mocniejszych naparów o 30 sekund dłużej). Pamiętaj, że w tym czasie zawarta jest „preinfuzja”, czyli zalanie zmielonej kawy kilkoma gramami gorącej wody. Ten etap trwa dokładnie 30 sekund.

Jak długo parzyć kawę? Wiadomo już, że wszystko zależy od sposobu, ale również preferencji. Najlepiej zapoznać się z powyższymi danymi, ale również nieco poeksperymentować. Każdy przecież lubi inną kawę, preferuje inne ziarno i ma inne oczekiwania. Espresso, choć podobne, może być z wielu powodów bardzo różne. Inne kawy tak samo.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak wykorzystać przeterminowaną kawę

Jak wykorzystać przeterminowaną kawę? Kilka zastosowań

Następny artykuł
od kiedy można pić kawę

Od kiedy można pić kawę? Kofeina a rozwój dziecka

Zobacz też