Kawa z whisky, czyli popularne Irish Coffee. Sprawdź, jak samemu przygotować rozgrzewający napój

O tym, że kawa świetnie łączy się z mocnymi alkoholami, wiadomo od dawna. Wśród najpopularniejszych mieszanek jest tak zwana Irish Coffee, czyli kawa z whisky. Sprawdź, jak łatwo zrobić ją we własnym domu!
kawa z whisky

Choć kawa z whisky to irlandzki przepis, wiele lat temu trafił on do Ameryki, gdzie zyskał sporą popularność. Niedługo później specjał ten był serwowany w knajpach na całym świecie. Można go zamówić również z wieku polskich restauracjach, ale – nie wymaga to dużej wiedzy i umiejętności – można zrobić sobie napój w zaciszu własnego domu. Czego potrzebujesz, żeby przygotować dobre Irish Coffee? Sprawdź!

Jak zrobić rozgrzewającą kawę z whisky? Nasz przepis

Do przygotowania kawy z whisky potrzebował będziesz:

  • 200 ml dobrej i mocnej kawy (najlepiej duże espresso);
  • 2 łyżeczki cukru (najlepiej brązowego);
  • kieliszek (50 ml) irlandzkiej whiskey;
  • 2-3 łyżki bitej śmietany (najlepiej samodzielnie – używając śmietanki minimum 30%);
  • czekoladę.

Gdy kawa będzie już zaparzona, odmierzyć musisz porcję alkoholu. Wlej ją do szklanki z kawą (pamiętaj, żeby szklanka była na około 400-500 ml). Dodaj cukier i dokładnie wszystko wymieszaj. Przygotowaną wcześniej, nie za gęstą, bitą śmietaną nałóż łyżką na wcześniej przygotowany napar. Dobrze, jeśli nie będzie on za gorący. Całość posyp odrobiną startej na drobnej tarce czekolady.

Kawa z whisky, czyli połączenie doskonałe. Dla dorosłych!

Kawa z whisky świetnie smakuje i ma właściwości dogrzewające. Doskonale sprawdzi się podczas zimnych jesiennych i zimowych wieczorów. Smak kawy i mocnego alkoholu rodem z Irlandii jest wyjątkowy i szybko o nim nie zapomnisz.
Proponowana przez nas kawa z whisky to klasyczny napój dla miłośników mocniejszych wrażeń. Połączenie świetnie sprawdza się podczas wieczornego odpoczynku po długim dniu. Sprawi, że się rozluźnisz i zapomnisz o trudach codzienności. To bezcenna właściwość!


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kawa z kakao

Kawa z kakao – jak ją przygotować? Prosty przepis na pyszny napój

Następny artykuł
kawa organiczna

Kawa organiczna, czyli jaka? Wszystko, co musisz wiedzieć o ekologicznej uprawie kaw

Zobacz też