Kawa a potencja- czy kawa wpływa na potencję?

Kawa a potencja- czy kawa wpływa na potencję?

Miłośnicy kawy z pewnością nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez kubka tego aromatycznego napoju. Co więcej, nie są wstanie go również odmówić w ciągu dnia. Niemniej jednak ostatnio pojawiły się dość doniosłe głosy odnośnie tego, że kawa a potencja to pewnego rodzaju zależność. Co powinni więc wiedzieć o tym panowie?

Też nie wyobrażasz sobie życia bez kawy?

Kawosze stanowią ogromną grupę w naszym społeczeństwie. Zarówno panie jak i panowie nie stronią od tego kofeinowego napoju. Z pewnością doceniają oni to, że napój ten ma niesamowite właściwości pobudzające. Daje ona przysłowiowego “kopa” każdego poranka i orzeźwia nas niejednokrotnie lepiej, niż tradycyjny, zimny prysznic. Jednak nie tak dawno w mediach pojawiło się wiele doniesień i kontrowersji odnośnie tego, że kawa ma wpływ na jakość naszego życia seksualnego, a w dużej mierze odnosi się to głównie do panów. Niektórzy “specjaliści” ryzykowali również stwierdzenie, że kawa negatywnie wpływa na plemniki (wiele informacji na ten temat znajdziesz także na: https://sekspedia.pl/plemniki) i ich ruchomość, a także, że znacznie osłabia zdolność erekcji. Wobec tego jaka jest zależność kawa a potencja i czy rzeczywiście ona istnieje?

Wpływ kawy na erekcję u panów

Jeszcze kilka lat temu grupa amerykańskich naukowców, zdecydowała się poświecić czas na badanie tego, w jaki sposób kawa może wpłynąć na męską erekcję. Nie da się ukryć, że ich doniesienia nie były zbyt optymistyczne. Początkowo postawili oni niezwykle druzgocącą diagnozę, zgodnie z którą picie regularnie kawy, znacznie obniżało zdolność do osiągnięcia pełnej erekcji. Niemniej jednak badania zostały pogłębione, a wpływ kawy na męską erekcje został wielokrotnie przetestowany. Zgodnie z najnowszymi wynikami badań, u 80% mężczyzn, którzy regularnie piją kawę, zauważono poprawę jakości życia seksualnego, a co więcej, znacznie szybciej osiągali oni erekcję i była ona pełna. Wobec tego panowie, którzy jeszcze nie rozpoczęli picia kawy, mogą się na to w najbliższej przyszłości zdecydować.

Kawa a potencja

Warto teraz na chwilę skupić się wokół zagadnienia jakim jest kawa a potencja. Czy ten aromatyczny napój ma pływ na męskie libido? Okazuje się, że tak i co więcej, jest on jak najbardziej pozytywny. Według badań przeprowadzonych przez naukowców kofeina i inne składniki w niej zawarte mają ogromny wpływ na podniecenie seksualne. Regularne picie kawy, wpływają na tę część mózgu, która odpowiada za utrzymanie męskiego libido na odpowiednim poziomie. Jak więc widać, kawa nie tylko będzie ułatwiała panom osiągnięcie pełnej erekcji, ale także skutecznie przyczyni się do wzrostu potencji. Można więc powiedzieć, że zaproszenie na kawę, na pierwszą randkę wcale nie jest najgłupszym pomysłem.

Wpływ kawy na płodność

Kawa a płodność to temat, który w ostatnim czasie zbudził ogromne kontrowersje. Z jednej stron naukowcy bili na alarm, że regularne spożywanie kawy znacznie zmniejsza ruchomość plemników i pogarsza ich jakość w przypadku mężczyzn, a także zmniejsza zdolność komórki jajowej do zapłodnienia w przypadku kobiet, podczas gdy z drugiej strony, wskazywano zgodnie na prozdrowotne właściwości tego napoju. Wobec tego jaki płynie z tego morał? Otóż zgodnie z tym, jakie wynika bań przedstawili duńscy naukowcy, nie da się jednoznacznie wskazać wpływu kawy na płodność. Naukowcy z Danii zdecydowali się na przeprowadzenie testów na szeroką skalę. Przebadali oni ponad trzy tysiące par- kobiet i mężczyzn- którzy mieli w planach założenie lub powiększenie rodziny. Wyniki, które zostały opublikowane są mocno neutralne. Co to oznacza w praktyce? Otóż nie wykazano żadnego- ani pozytywnego, ani negatywnego wpływu kawy na płodność. Niemniej jednak z racji tego, że zwiększa ona podniecenie seksualne, a także poprawia jakość erekcji, to czy nie ułatwia to w pewnym sensie poczęcie dziecka? Otóż temat wpływu kawy na płodność można rozpatrywać na wielu płaszczyznach i z pewnością w każdej z teorii będzie tkwiło niewielkie ziarni prawdy. Niemniej jednak panowie, którzy nie wyobrażają sobie bez kawy życia, z pewnością nie muszą z tej przyjemności rezygnować.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
americano

Kawa americano, czyli rodzaj kawy, który znacznie różni się od latte czy cappuccino. Jak poprawnie parzyć americano?

Następny artykuł
cortado

Cortado to jedna z odmian kaw po hiszpańsku. Jak smakuje ten napój kawowy? Sprawdź najlepszy przepis na jego przygotowanie!

Zobacz też