Filiżanki do kawy z motywami roślinnymi

Eleganckie filiżanki do kawy niekoniecznie muszą być gładkie i jednokolorowe. Przyjemne w odbiorze są także takie elementy zastawy stołowej, których powierzchnia jest ładnie zdobiona. W przypadku tej grupy produktów na uwagę zasługują zwłaszcza motywy roślinne, które cieszą się sympatią młodszych i starszych miłośników aromatycznych naparów. Zobacz, jakie filiżanki z dekorami kwiatowymi możesz dzisiaj kupić.

Klasyczny zestaw – różany komplet filiżanek

Filiżanki zdobione różanymi wzorami kojarzą nam się z salonikami naszych babć. Jednak dzisiaj przeżywają swój renesans, ponieważ wśród najmodniejszych stylów wnętrzarskich spopularyzował się m.in. nurt vintage czy retro. Nawiązując do nich, warto zwrócić uwagę na filiżanki zdobione dekorem dzikiej róży, które wspaniale wyglądają na drewnianych stołach czy dzierganych serwetach.

Do filiżanek możesz dokupić pasujący czajniczek do parzenia kawy czy herbaty. Taki zestaw sprawdzi się zarówno w użytku domowym, jak również w biurze. Będzie też doskonałym prezentem dla bliskiej osoby, zwłaszcza że jest sprzedawany od razu w oryginalnym opakowaniu.

Wzory folklorystyczne – filiżanki i spodeczki z klimatem

Motywy kwiatowe są nierozerwalnie związane z folklorem i sztuką ludową. Warto zatem bliżej przyjrzeć się kolorowym filiżankom, które już od pierwszego wejrzenia dodają pijącemu kawę czy herbatę pozytywnej energii i poprawiają nastrój.

Łowickie motywy, takie jak te prezentowane wyżej, zachwycą każdego miłośnika sztuki ludowej i podróży po Polsce. Wzory naniesione na delikatną porcelanę są utrzymane w żywych kolorach czerwieni, zielonego, żółtego i pomarańczowego, dlatego pięknie prezentują się na białym tle. Wygodne uszko ułatwia trzymanie, chroniąc przed rozlaniem nawet gorącego naparu.

Egzotyczne motywy na polskich filiżankach

Polscy producenci ceramiki, zwłaszcza zaś kolekcjonerskich zdobionych filiżanek chętnie sięgają też po egzotyczne wzory. Niezwykle ładnie prezentują się więc elementy zastawy stołowej wykonane z białej porcelany z naniesionymi malunkami liści monstery. Ta modna roślina skradła współcześnie serca wielu osób, dlatego jest spora szansa, że spodoba Ci się podczas robienia zakupów z wyposażeniem domu.

A może coś bardziej nowoczesnego? Dzbanek z filiżanką w czarno złote motywy roślinne przypominające liście zachwyci każdego, kto lubi współczesny design.

Piękne filiżanki do kawy lub herbaty dekorowane kwiatowymi wzorami znajdą miejsce w każdym kuchennym kredensie. Dobrze jest zorientować się, jakie są zalecenia producenta dotyczące ich mycia. Czasem, szczególnie złote dekory mogą nie nadawać się do mycia w zmywarce, gdyż gorąca woda pod dużym ciśnieniem powoduje ich schodzenie lub blaknięcie.  


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Dieta a problemy układu pokarmowego u psów

Następny artykuł
Jak zaprosić dziewczynę na kawę

Jak zaprosić dziewczynę na kawę? Poznaj sprawdzone sposoby!

Zobacz też