Kawa z mlekiem kokosowym – jak ją przygotować? Poznaj prosty przepis na pyszną i aromatyczną kawę!

Kawa z mlekiem kokosowym to pyszny napój, po który sięga coraz więcej osób. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż smak jest zachwycający!
kawa z mlekiem kokosowym

Kawa z mlekiem kokosowym to świetne połączenie dla osób, które ze względów zdrowotnych powinny unikać laktozy, a także dla tych, którzy nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego. Wiele osób nie wyobraża sobie picia zwykłej czarnej kawy bez mleka. Na szczęście obecnie w sklepach spożywczych półki uginają się od różnych rodzajów mleka krowiego, a także napojów roślinnych, które są bardzo dobrym zamiennikiem mleka. Oczywiście nie da się zaprzeczyć, że mleko kokosowe jest znacznie droższe od mleka krowiego, jednak dla niektórych to jedyna alternatywa. Jak kawa wpływa na organizm? Czy mleko kokosowe jest zdrowe? Jak przygotować kawę z mlekiem kokosowym? Sprawdź!

Kawa o poranku – pozytywny wpływ na organizm

Nie wyobrażasz sobie rozpoczęcia dnia bez pysznej i aromatycznej kawy? Dobra wiadomość jest taka, że kawa ma wiele cennych dla zdrowia właściwości. Jednak warto zachować umiar, bo spożywana w nadmiarze może wywoływać nieprzyjemne objawy, takie jak rozdrażnienie, niepokój i przyspieszone bicie serca. Do cennych właściwości kawy można zaliczyć między innymi: obniżenie stresu, zmniejsza ryzyko cukrzycy, poprawia krążenie krwi, pomaga w utracie zbędnej tkanki tłuszczowej. 

Mleko kokosowe – świetna alternatywa dla mleka krowiego

Mleko kokosowe to bardzo dobry zamiennik dla mleka krowiego. Powinny z niego korzystać przede wszystkim osoby, które borykają się z nietolerancją laktozy lub nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego. 

Kawa z mlekiem kokosowym – jak ją przygotować?

Przygotowanie kawy z mlekiem kokosowym jest niezwykle proste. To mleko roślinne świetnie się sprawdzi do przygotowania espresso macchiato, jak i cappuccino lub latte. Mleko kokosowe ma dosyć charakterystyczny aromat i smak, ale idealnie komponuje się z kawą. 

Kawa z mlekiem kokosowym to pyszne połączenie, które z pewnością zadowoli twoje kubki smakowe!


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
barraquito

Kawa barraquito – czym jest kawa po kanaryjsku? Poznaj przepis na ten wyjątkowy przysmak z Teneryfy!

Następny artykuł
kawa brazylijska

Jaki smak i aromat może zaoferować kawa brazylijska i co warto o niej wiedzieć? Dowiedz się więcej na ten temat!

Zobacz też