Bar kawowy na wesele. Poznaj powody, dla których warto poczęstować gości kawą przygotowaną przez profesjonalistów

bar kawowy na wesele

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu. Wśród wielu podjętych decyzji są te określające jakie będzie menu weselne. Nie może zabraknąć w nim przepysznej, profesjonalnie przygotowanej kawy, o którą zadbają bariści z baru kawowego na wesele.

Długie przygotowania przed ślubem i weselem zwieńczone są piękną uroczystością i wspaniałą zabawą. Młodej parze zależy aby ten jeden z najważniejszych dni w życiu był niezapomniany nie tylko dla nich ale również dla ich gości. Jest dużo różnych sposobów, aby uczcić to wydarzenie. Wśród wielu pomysłów są różnorodne atrakcje. Należy do nich puszczanie lampionów, lodowe rzeźby, bańki mydlane, pokazy fajerwerków albo fontanny czekoladowe. Na szczęście jest wiele profesjonalnych firm i osób, które mogą pomóc w wyborze najlepszej opcji. Jedną z nich może być przygotowanie drink barów lub barów kawowych na wesele.

Dlaczego warto wybrać bar kawowy na wesele?

Jest to idealne i wymarzone rozwiązanie dla smakoszy i wielbicieli kawy. Nie bez przyczyny mówi się o kawie, że jest napojem bogów, wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez jej aromatycznego smaku i zapachu. Jest wiele rodzajów kawy i sposobów jej podawania. Każdy bez problemu znajdzie swoją ulubioną wersję tego napoju i z pewnością chętnie się go napije w trakcie wesela. Kawa to nie tylko dopełnienie deseru. To również zastrzyk energii, który może nam pomóc świetnie się bawić do ostatnich taktów muzyki na weselu. W przypadku uroczystości odbywających się jesienią lub zimą gorący napój to szansa na rozgrzanie się. Latem za to można by pokusić się o wersję mrożoną tego trunku. Warto zadbać o to, by menu na wesele zawierało informacje na temat dostępnej kawy. Kawę często serwuje się przy podawaniu ciasta lub tortu, tym lepiej jeśli będzie przygotowana przez profesjonalistów. Osoby, które nie piją mleka krowiego z pewnością będą mogły wybrać jego roślinny zamiennik.
Gościom weselnym można zaproponować:

Myśląc o barze kawowym na wesele trzeba wziąć pod uwagę wystrój sali i wymyślone dekoracje. Wygląd baru musi być zgodny z motywem przewodnim w dekoracjach. Dzięki temu wszystko będzie spójne i stworzy niezapomnianą atmosferę. Wiadomo, że przy kawie dobrze się rozmawia i nawiązuje nowe znajomości.

Nauka pod okiem mistrza, czyli mini warsztaty na weselu

Nie bez znaczenia jest fakt, że bariści chętnie podzielą się swoją wiedzą na temat parzenia kawy. Niewielu z nas na co dzień ma czas i odpowiedni sprzęt żeby ze spokojem zgłębiać tajniki przygotowywania ulubionego napoju. Może to być idealny moment na poznanie ciekawostek związanych z ziarnami kawy, ich uprawą i odpowiednim przygotowaniem do parzenia. Bariści pomogą samodzielnie przygotować pyszną kawę z pięknym wzorem na wierzchu. Może to być niepowtarzalna szansa na naukę pod okiem doświadczonych osób i świetną zabawę.

Art latte jako forma podziękowania

Bariści obsługujący bar kawowy to zdecydowanie ludzie wiedzący jak przygotować dobrą kawę. Dzięki swoim umiejętnościom wyczarują wręcz dzieło sztuki z zakresu art latte. Jest to umiejętność tworzenia wzorów na kawie przy użyciu spienionego mleka. Wielu z nas uwielbia i podziwia rysunki jakie bariści potrafią wyczarować. Różnorodne kwiaty, liście, serduszka, postacie przyciągają wzrok i stanowią uatrakcyjnienie pitego napoju. Zamawiając bar kawowy na wesele można poprosić o przygotowanie indywidualnego wzornika do ozdabiania. Ciekawym pomysłem są inicjały państwa młodych zamknięte w serduszku. Może to być jedna z form podziękowania dla gości weselnych lub część motywu przewodniego w dekoracjach, chociażby widniejące w menu weselnym. Prawdziwi entuzjaści picia kawy mogliby w ramach prezentów dawać torebki z kawą, na których byłby taki sam motyw jak w filiżance.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Piekarnik z funkcją pary – jakie ma korzyści?

Następny artykuł
herbata ziołowa

Herbaty ziołowe – rodzaje i właściwości

Zobacz też