Kawa z topinamburu – bezkofeinowa alternatywa dla „małej czarnej”. Dlaczego warto ją pić?

Nie każdy chce lub może pić czarną kawę. Jest na szczęście kilka świetnych alternatyw, wśród których znajduje się kawa z topinamburu. Zachwyca nie tylko smakiem, ale również wieloma prozdrowotnymi właściwościami.
kawa z topinamburu

Topinambur to warzywo pochodzące z Ameryki Północnej, które jest dobrym zamiennikiem na przykład ziemniaków. Jest od nich mniej tuczące, a także dużo bogatsze w składniki odżywcze, minerały i witaminy. Jego popularność stale rośnie. Co ciekawe, dostępny jest w jeszcze jeden nieoczywistej formie. Kawa z topinamburu, bo o niej mowa, to wartościowy substytut czarnej kawy. Idealny dla osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą sięgać po napar z kofeiną.

Kawa z topinamburu – dlaczego warto ją pić?

Najważniejszą zaletą kawy z topinamburu jest fakt, że zawiera inulinę. Węglowodan ten gromadzony jest przez rośliny na różnym etapie rozwoju. Co jednak ważniejsze dla ciebie, powstaje z niego cukier prosty – fruktoza, który jest znacznie zdrowszy od powszechnej w dicie glukozy. 

Warto również wspomnieć, że w naparze z topinamburu znajdują się cenne składniki odżywcze, wśród których wymienić należy witaminy z grupy B, a także potas i magnez. Jej spożywanie może mieć zatem bardzo pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Gdzie kupić kawę z topinamburu?

W dobrze wyposażonych sklepach z kawą oraz żywnością ekologiczną powinno ci się udać znaleźć dobrą kawę z topinamburu. Jeśli jednak nie masz takiego pod ręką, bez problemu kupisz ją w internecie – czasem nawet bezpośrednio od producenta. Jej przygotowanie jest proste, a cała instrukcja znajduje się na opakowaniu.
Kawa z topinamburu nie zawiera kofeiny. Jest smaczna i odżywcza, stawia na nogi i dodaje energii. Świetnie łączy się z mlekiem – również roślinnym. Stanowi jeden z najciekawszych substytutów czarnej kawy.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kawa świąteczna

Kawa świąteczna, czyli pełen aromatów rozgrzewający napar. Jak go przygotować?

Następny artykuł
kawa z masłem orzechowym

Kawa z masłem orzechowym zachwyca smakiem i aromatem. Sprawdź, jak ją przygotować

Zobacz też