Kawa z olejem kokosowym – dlaczego warto ją pić? Poznaj zalety tej wyjątkowej mieszanki!

Kawa z olejem kokosowym nazywana jest również kawą kuloodporną ze względu na swoje dobroczynne właściwości. Sprawdź, dlaczego warto ją pić o poranku!
kawa z olejem kokosowym

Większość osób po przebudzeniu sięga po kubek aromatycznej kawy, która nie tylko pobudza i dodaje energii, ale także jest miłym rytuałem na rozpoczęcie dnia. Jeśli lubisz eksperymentować – kawa jest napojem, który wbrew pozorom świetnie komponuje się z różnymi dodatkami, jednym z nich jest olej kokosowy. Takie połączenie wciąż budzi małe zdziwienie, ale zyskuje coraz więcej miłośników. Olej kokosowy ceniony jest ze względu na swoje właściwości. Jak przygotować kuloodporną kawę z olejem kokosowym? Dlaczego warto ją pić? Sprawdź!

Właściwości oleju kokosowego

Olej kokosowy to olej rośliny, który zyskał w ostatnich latach spora popularność ze względu na swoje dobroczynne właściwości. Olej kokosowy między innymi wpływa pozytywnie na trawienie, wspomaga odchudzania, poprawia stan cery, zapobiega chorobom serca oraz nadciśnieniu.  

Kawa z olejem kokosowym – korzyści dla zdrowia

Picie kawy z olejem kokosowym, choć może wydawać się nieco dziwne, niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia, między innymi:

  • wpływa na przyspieszenie metabolizmu i utratę nadprogramowych kilogramów,
  • zwiększa częstotliwość wypróżnień,
  • jest świetnym źródłem energii,
  • podnosi poziom dobrego cholesterolu.

Jeśli chcesz, aby w twoim menu na stałe zagościła kawa z olejem kokosowym, koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę kaloryczność tego napoju. Olej kokosowy ma sporo kalorii, jeśli dodasz do kawy dwie łyżeczki, spożyjesz około 250 dodatkowych kalorii. To może mieć znaczenie dla osób dbających o formę lub będących na redukcji. 

Jak przygotować kawę z olejem kokosowym?

Kawa z olejem kokosowym to świetny napój, który nie tylko cię pobudzi i doda energii niezbędnej do podejmowania kolejnych wyzwań, ale także wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Do przygotowania kawy z olejem kokosowym będziesz potrzebował:

  • szklankę świeżo zaparzonej kawy,
  • 2 łyżeczki oleju kokosowego.

Przygotowanie takie napoju jest bardzo proste, wystarczy wymieszać przygotowane składniki, możesz to zrobić za pomocą zwykłej łyżeczki lub blendera. Jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do takiego połączenia i po prostu obawiasz się, że kawa z olejem kokosowym nie będzie ci smakować, zacznij od małej ilości i stopniowo każdego dnia ją zwiększaj. 

Kawa z olejem kokosowym to napój, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Jeśli nigdy nie miałeś okazji spróbować takiego połączenia, najwyższy czas to zmienić!


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kawa czekoladowa

Kawa czekoladowa – pyszna, aromatyczna i słodka! Jaką kawę czekoladową wybrać? Sprawdź!

Następny artykuł
kawa z miodem

Kawa z miodem – czy warto zamienić cukier na miód? Poznaj zalety połączenia kawy z miodem!

Zobacz też