Kawa z alkoholem – rozgrzewa, pobudza i dodaje energii. Sprawdź, jakie alkohole najlepiej łączą się z kawą!

Kawa i alkohol to połączenie z wielu powodów doskonale. Idealnie się łączą, zachwycając smakiem i aromatem. Jeśli zastanawiasz się, jaka kawa z alkoholem będzie idealna dla ciebie, pomocny powinien być nasz artykuł.
kawa z alkoholem

Kawę łączy się z alkoholem do dawien dawna. Jedne połączenia są lepsze, inne gorsze. Na pewno nie jest tak, że każdy alkohol będzie smakował dobrze z mocnym kawowym naparem. To przede wszystkim trunki wytrawne, choć oczywiście od tej reguły są wyjątki. Zanim zacznie się samodzielnie szukać ciekawych rozwiązań, warto wiedzieć, jaka kawa z alkoholem jest najpopularniejsza.

Kawa z alkoholem i jej historia

Niedługo po tym, jak zaparzono pierwszą kawę, zaczęto łączyć ją z alkoholem. Obecnie najpopularniejsze jest dodawanie do naparu whisky, co prowadzi do powstania kawy po irlandzku. Podobnych rozwiązań jest znacznie więcej, a wiele krajów ma swoje najpopularniejsze przepisy. Co ciekawe, nie ma w tym gronie Polski, w której nigdy nie było tradycji wzmacniania kawowych naparów. Szkoda, ponieważ można w ten sposób uzyskać naprawdę ciekawe smaki. Pozostaje nam korzystać z tego, co przez wieki wypracowali inni.

Kawa z alkoholem – najpopularniejsze połączenia

Zanim zaczniesz eksperymentować, sprawdź, jakie są najpopularniejsze połączenia. Bo kawa z alkoholem to kawał historii i naprawdę ciekawych smaków:

  • Irish coffeeczarna kawa z whiskey;
  • Americano na zimno z rumem i brandy;
  • Cafe au vin – zimna kawa z winem;
  • Kawa rumowa – na zimno lub na ciepło;
  • Kawa z likierem kawowym na zimno;
  • Mrożona kawa z likierem orzechowym.

To tylko kilka z długiej listy interesujących przepisów, które pozwolą ci na wzmocnienie kawy mniej lub bardziej wysokoprocentowym alkoholem.

Kawa z alkoholem to połączenie, które znane jest nam od wieków. Cieszy się uznaniem, a napoje pite są chętnie przy wielu okazjach. Sprawdzają się również w upalne dni, gdy mrożona kawa z dodatkiem procentów okazuje się świetnym pomysłem. Wskaż swój ulubiony alkohol i znajdź połączenie, które spełni twoje oczekiwania!


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kawa z masłem orzechowym

Kawa z masłem orzechowym zachwyca smakiem i aromatem. Sprawdź, jak ją przygotować

Następny artykuł
kawa żołędziowa

Kawa żołędziowa – skąd popularność żołędziówki? Przepis i najważniejsze informacje o napoju

Zobacz też