Jak stworzyć mini kawiarnię w nowym domu jednorodzinnym?

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Jedni piją w celu zniwelowania senności i pobudzenia się. Inni z kolei delektują się smakiem tego napoju. Najlepsza jest oczywiście kawa przygotowana z wysokiej jakości ziaren, które zostały świeżo zmielone.
mini kawiarnia w nowym domu jednorodzinnym

Ogromne znaczenie ma metoda parzenia, dzięki której możliwe staje się wydobycie walorów smakowych i zapachowych drzemiących w ziarnach. Nie trzeba jednak każdego dnia stać w kolejce w kawiarni po swoją ulubioną kawę, Można ją przygotować profesjonalnie w domowym zaciszu. Kawiarnia może być w holu, w wykuszu w salonie, w pobliżu kuchni lub jadalni.

Pierwszy krok do domowej kawiarni

Kupno mieszkania/domu od dewelopera wystarczy do tego, aby móc wygospodarować w nim pomieszczenie służące jako mini kawiarnia. Nowe i puste mieszkanie można zaaranżować zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami. Zacisze domowe stanie się oazą dla miłośników kawy. Zanim jednak to nastąpi i przejdzie się do urządzania wnętrz, konieczne będzie sprawdzenie księgi wieczystej. Przed podpisaniem umowy deweloperskiej zawsze powinno się dokładnie przeanalizować całą dokumentację prawną, aby uniknąć niekorzystnych zapisów. Jeśli ktoś decyduje się na kupno mieszkania/domu z rynku wtórnego, to najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania inspekcji technicznej i przeprowadzenie audytu prawnego. Zadanie to można powierzyć fachowcom z pewnylokal.pl.

Pyszna kawa bez wychodzenia z domu

Jeśli ktoś docenia smak kawy i chce się nią raczyć w dowolnym momencie, to warto przeznaczyć miejsce na mini kawiarnię. Będzie to kącik na zrelaksowanie się, spędzenie czasu z domownikami, na spotkania rodzinne i ze znajomymi. Najważniejsze jest oczywiście zaopatrzenie się wysokiej jakości surowiec. Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie sprawdzonej palarni kawy, bo świeżo palone ziarna pozwalają na zrobienie wyśmienitego napoju. Będzie on zniewalać swoimi wysokimi walorami smakowo-zapachowymi. Kawy nigdy nie kupuje się na zapas, bo wietrzeje, olejki eteryczne ulatniają się. Długie przechowywanie to również prosta droga do utraty pierwotnego smaku. Można poeksperymentować i zaopatrzyć się kawy o różnym stopniu palenia. Mogą być one jasne, średnio palone, ciemno palone.

Kawa to nie wszystko

Kawą o najlepszej jakości jest stuprocentowa arabica. Jeśli ktoś chce pić luksusowy napój, to powinien sięgać po speciality coffee, czyli kawy klasy premium. Tańsze są mieszanki kawowe, czyli połączenie arabiki z robustą. Ziarna kawy należy zmielić zawsze bezpośrednio przed zaparzeniem, dlatego niezbędny będzie młynek. Istotne jest wybranie modelu żarnowego, aby móc cieszyć się wyśmienitym napojem. Oczywiście nie brakuje również w sprzedaży ekspresów do kawy, które mają już wbudowany młynek. Co więcej, możliwe jest nawet regulowanie stopnia zmielenia. Obecnie można przebierać w sprzętach do parzenia kawy. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do ekspresu ciśnieniowego lub przelewowego. Świetne będą też drip, kawiarka, chemex. W kawiarni nie może zabraknąć mebli, czyli stolika, wygodnego fotela, sofy Potrzebne będzie również oświetlenie, za pomocą którego stworzy się nastrojowy klimat. Przydadzą się lampy kierunkowe, kinkiety, barwne światła. Warto wybrać spokojne i stonowane oświetlenie.

Czego będzie potrzebował home barista?

Mając już ziarna kawy i urządzenie do jej zaparzania, można przejść do zakupu dodatkowych akcesoriów, które przydadzą się w każdej mini kawiarni domowej. Świetnie sprawdzi się spieniacz do mleka, jeśli ktoś lubi przykładowo pić latte. Lekka i delikatna pianka na kawie podbija smak. Przyda się również mata do tamperowania, czyli specjalna nakładka na blat, dzięki której uniknie się jego uszkodzenia podczas ubijania kawy. Dużym ułatwieniem w domowej kawiarni będzie także odbijak na fusy. Nie brakuje również osób, którym nie wystarcza podanie zwykłego espresso. Jeśli ktoś ma duszę artystyczną, to może się zabawić i stworzyć na kawie małe dzieła sztuki. Z pomocą przychodzi specjalny rysik do latte, który służy do robienia różnych wzorów na powierzchni kawy.


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
uprawa kawy

Uprawa kawy - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Następny artykuł

Piekarnik z funkcją pary – jakie ma korzyści?

Zobacz też