Komu przyda się wyciskarka wolnoobrotowa?

Świeże soki z warzyw i owoców są doskonałym źródłem, łatwych do przyswojenia soli mineralnych, witamin i pierwiastków śladowych niezbędnych do prawidłowego działania ludzkiego organizmu. Co ciekawe, dzięki ogólnodostępnym sprzętom kuchennym, takim jak wyciskarka wolnoobrotowa, tego typu napojów nie trzeba kupować w sklepach. Można przygotowywać je samodzielnie, we własnej kuchni, z aktualnie dostępnych pod ręką składników, które w innym przypadku mogłyby się zepsuć.

Co to są wyciskarki wolnoobrotowe?

Do produkcji domowych soków w warunkach domowych wykorzystuje się różne rodzaje sprzętów kuchennych, od podstawowych modeli ręcznych wyciskarek do cytrusów zaczynając, przez sokowirówki i sokowniki, a na zyskujących na popularności wyciskarkach wolnoobrotowych kończąc. Czym są tego typu urządzenia i kiedy warto się w nie wyposażyć?

Najprościej rzeczy ujmując, wyciskarka wolnoobrotowa jest urządzeniem przeznaczonym do uzyskiwania soku ze świeżych owoców i warzyw różnych rodzajów, zarówno twardych, jak i miękkich. Urządzenia tego typu najczęściej wyposażone są w wałek ślimakowy, który miażdży rośliny, a następnie wyciska z miąższu sok. W odróżnieniu od zwykłej sokowirówki sok uzyskany z wyciskarki jest gęstszy i mniej klarowny, bo może zawierać fragmenty miąższu. Takie soki zawierają więcej substancji odżywczych, witamin, minerałów, korzystnego dla układu pokarmowego błonnika i innych substancji aktywnych niż soki z sokowirówki. Taki sok nie ulega również spienieniu i dzięki temu łatwiej się go pije.

Kiedy sięgnąć po wyciskarkę wolnoobrotową?

Zakup wolnoobrotowej wyciskarki do warzyw i owoców w szczególności powinien zainteresować osoby dbające o swoją codzienną dietę, które szukają sposobu na włączenie do menu większej ilości zdrowych składników roślinnych. To atrakcyjny sposób na podawanie owoców i warzyw dzieciom oraz osobom starszym, które mogą mieć problem z pogryzieniem twardych warzyw lub owoców. Wyciskarka wolnoobrotowa pozwala pozyskać maksimum składników odżywczych z części jadalnych roślin bez utraty najcenniejszych witamin i minerałów, a przygotowany przez nią sok jest dużo wygodniejszy do spożycia niż zjedzenie całych, przeznaczonych do jego przygotowania warzyw lub owoców.

Zakup profesjonalnej wyciskarki wolnoobrotowej pozwoli wzbogacić dietę o świeże i wartościowe pod względem składu soki z warzyw lub owoców, co jest szczególnie korzystne, gdy w codziennym menu brakuje składników roślinnych. To atrakcyjna opcja dla osób pragnących odżywiać się zdrowo, rodziców małych dzieci, osób starszych i schorowanych, które mogą mieć problem z jedzeniem odpowiedniej ilości owoców i warzyw.

Treść promocyjna


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jaka herbata na spalanie tkanki tłuszczowej?

Następny artykuł
herbata z rumem

Herbata z rumem, czyli rozgrzewający napój na zimowe wieczory. Jak go przygotować?

Zobacz też