Herbata z morwy białej na odchudzanie – właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania

Morwa biała ma wiele pozytywnych właściwości. Wpływa między innymi na poziom cukru we krwi, a co za tym idzie – wspomaga odchudzanie. Dlaczego jeszcze herbata z morwy białej jest dobrym wyborem na co dzień?
herbata z morwy białej

Pozytywne właściwości morwy białek (Morus alba L) znane są od wieków. To roślina, która miała i wciąż ma bardzo szerokie zastosowanie. Również w medycynie. Przede wszystkim wpływa na obniżanie poziomu cukru we krwi, a to oznacza, że jej właściwości są niezwykle pożądane. Problem cukrzycy dotyka miliony osób na całym świecie, a stosowanie naturalnych dodatków ziołowych w diecie może być dla nich świetnym rozwiązaniem. Dlaczego jeszcze herbata z morwy białej jest dobrym wyborem na co dzień? Sprawdź!

Morwa biała – właściwości lecznicze

Ograniczenie wchłaniania cukrów prostych to tylko jedna z właściwości leczniczych, które wykazują liście morwy białej. Roślina działa również przeciwutleniająca oraz antybakteryjnie, ma ponadto właściwości detoksykacyjne. Stosuje się ją w profilaktyce przeciwmiażdżycowej i antynowotworowej.

Przy produkcji herbat z morwy białej suszy się zielone części rośliny, czyli w tym wypadku liście. Warto jednak wspomnieć, że również owoce czy korzenie mają wiele pozytywnych zastosowań w lecznictwie. Stosowanie herbat jest zatem jedną z wielu dróg dostarczania pozytywnych właściwości rośliny do organizmu.

Herbata z morwy białej na odchudzanie

Herbata z morwy białej jest suplementem diety, który znajdziesz w aptekach i sklepach specjalistycznych. Jej regularne stosowanie spowalnia działanie enzymów, które biorą udział w trawieniu węglowodanów. Wszystko to sprawia, że herbatka pozwala na utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Stosowana jest zatem nie tylko przez diabetyków, ale również osoby zdrowie w celach odchudzających.

Dzienne spożycie

Choć to jedynie herbatka ziołowa, nie należy przesadzać z jej dziennym spożyciem. Zbyt duże obniżenie cukru we krwi może mieć negatywne konsekwencje zdrowotne. Na opakowaniu znajdziesz niezbędne informacje dotyczące dawkowania. Zwykle producent sugeruje, że zalecaną normą jest spożycie trzech dawek naparu dziennie. Nie należy jej przekraczać, ale również – jeśli chce się uzyskać odpowiedni efekt – nie zmniejszać jej.

Herbata z morwy białej – czy jest dla każdego? Przeciwwskazania

Przede wszystkim herbaty z morwy białej nie powinny spożywać osoby, które są uczulone na liście rośliny. Nie jest ona przeznaczona również dla dzieci, kobiet w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Szczególnie ostrożni muszą być również cukrzycy, u których niekontrolowane wahania cukru – w momencie przyjmowania leków – mogą przynieść negatywny skutek zdrowotny.

Osoby zażywające leki na choroby przewlekłe również powinny zapoznać się z treścią ulotek, aby upewnić się, że nie będą one negatywnie reagowały z morwą białą. Dotyczą one przede wszystkim medykamentów na obniżenie cholesterolu. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Liście, korzenie, kora i owoce morwy białej mają wiele pozytywnych właściwości leczniczych. Herbatki czy soki z tej rośliny wykazują właściwości odchudzające i obniżające poziom cukru we krwi. Nie powinno zatem dziwić, że napary stosowane są od wieków. Obecnie również wykorzystuje się morwę białą, ponieważ jest ona prozdrowotna. Jednak tylko wtedy, gdy jest stosowana prawidłowo. Osoby kontrolujące poziom glukozy we krwi muszą mieć się jednak na baczności i uważać, żeby stosowanie herbaty z morwy białej nie przyniosło więcej złego, niż dobrego. 


Może Cię też zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
napar z liści laurowych

Napar z liści laurowych – jak go przygotować? Wpiera wątrobę, obniża cukier i ma wiele innych właściwości

Następny artykuł
napar z siemienia lnianego

Napar z siemienia lnianego – jak go przygotować? Wartości odżywcze i zastosowanie w odchudzaniu

Zobacz też